Projekt Chráněné bydlení na míru

Chráněné bydlení na míru je projekt na rekonstrukci objektu na okraji bývalých kasáren v Kamýcké ulici v Litoměřicích, který Diakonie získala do svého majetku v roce 2018.

Bližší informace k financování celého projektu najdete zde.

 
 Vrátnice dávno

(historická podoba vrátnice)

Rekonstrukcí objektu jsme získali moderní bezbariérový dům s nízkými provozními náklady. Dům má tři podlaží. V přízemí jsou provozovány nově rekonstruované dílny. S podporou IROP byla v letošním roce dokončena rekonstrukce prvního patra a podkroví, kde se nachází chráněné bydlení pro 12 osob s mentálním postižením - předmět projektu. Bydlení je koncipováno jako variabilní - přizpůsobené obyvatelům (dospělým lidem s mentálním postižením) podle jejich schopností a možností od bydlení komunitního typu s větší asistencí až po byty pro jednotlivce či dvojice s menší podporou. 14.5. 2021 byla podepsána smlouva s dodavatelem stavby, firmou HARTEX s.r.o. Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde. O průběhu realizace projektu se dočtete více v části kronika. Stavba byla předána do užívání 31.10.2022.

V pátek 14.5. 2021 byla podepsána smlouva s dodavatelem stavby, firmou HARTEX s.r.o. Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde. O průběhu realizace projektu se dočtete více v části kronika

                              Vizualizace 1 - autor studio GEM architects s.r.o Praha            Vizualizace 2

(vizualizace rekonstruovaného objektu. Autorem návrhu je GEM architecs, s.r.o.)

 

V říjnu 2020 jsme instalovali novou rampu - nájezd pro vozíčkáře. Rampa byla postavena s podporou z Nadace Charty 77 - konto Bariéry, z Moneta Grantu a díky kampani Portus Praha.

Rampa - celkový pohled

 

Ke stažení:

  • návrh Zahrady Diakonie ČCE v Kamýcké ulici v Litoměřicích. Ke stažení ZDE.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích