Dovolená s dobrovolníky 2020

Dobrovolníci s partou z Centra denních služeb vyjeli začátkem letních prázdnin na týdenní dovolenou do Orlických hor. Při cestě nevynechali výlet do Babiččina údolí a večer přípravu dříví na táborák. První den zakončili vlastnoručně připravenou výbornou večeří…

A jak si společné dny užívali dál? Přečtěte si zprávy přímo z místa dění od dobrovolnice Ivony.

Druhý den ráno jsme vyrazili do nedalekého kostela v Neratově. Pak už to bylo jen kousek do Žamberku. Tamější rozhledna díky krásnému počasí poskytla plno krásných výhledů.

Třetí den:  v plánu výlet Zemskou bránou podél Divoké Orlice. Přípravu na turu nikdo nepodcenil a pěkně se před ní všichni rozcvičili.

Čtvrtý den: výlet na přehradu Pastviny. Někteří si zkusili bobovou dráhu, společná plavba na šlapadlech byla příjemným zpestřením. Večer proběhlo nezbytné vyrábění dárků pro maminky.

Pátý den: návštěva muzea Hanička a odpoledne vyrábění srdce z klacíků. A pak už jen grilování a focení.

Šestý den: od rána deštivé počasí, tak zůstáváme u chaty a hrajeme společenské hry. Po obědě vyrážíme do Žamberku do malého muzea dobrovolných hasičů. Než začne opravdový liják, stihneme se projít i v zámecké zahradě.

Sedmý den: dnes jsme se nezalekli špatného počasí a vyjeli na zámek do Nového Města nad Metují. Měli jsme štěstí, jen slabě poprchávalo a my si prošli nádhernou zámeckou zahradu. Už nás čeká smutnější část, balení na zítřejší odjezd. Nechce se nám odtud, ale zároveň se těšíme domů na rodiče.

Poslední den: odjíždíme domů a cestou navštívíme zámek v Náchodě, kde si dáváme i oběd. A pak už rovnou domů…

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích