Litoměřická Diakonie s covidem v zádech

Občas se nás lidé ptají, jak to teď v našich službách a provozovnách vypadá během covidu. Jak to zvládáte? Přiznáváme, je to pro nás náročné období. Ale pro koho není... Snažíme se na každé situaci vidět spíš to dobré. Je to někdy velká dřina, ale jde to vždycky! Náš cíl je jasný: poskytovat klientům i zákazníkům co nejvyšší kvalitu služeb.

Ve všech službách nadále platí přísná hygienická opatření. Klienty dělíme na menší skupiny, což nás přivádí k novým aktivitám. Například rukodělné tvoření, vědomostní činnosti, poslech hudby, cvičení v „domácím“ prostředí, společenské hry, procházky v přírodě… V činnosti pokračují i naši dobrovolníci, kteří prochází pravidelným testováním. Například vypomáhají ve vyplňování volného času obyvatel Chráněného bydlení. Chodí na procházky, podnikají výlety (např. do Krušných hor),…

Domov pro matky s dětmi a Podporu samostatného bydlení podpořila nákupem potravin pro klientky/samoživitelky moderátorka Nora Fridrichová. Je to cílená a rychlá podpora. Moc děkujeme ústředí Diakonie ČCE za zprostředkování.

Napříč střediskem všichni posilují své online schopnosti a dovednosti: rozhovory mezi pracovníky a klienty, porady, školení, komunikace s rodinou,… Co bylo před rokem pro někoho nemožné, je najednou denním chlebem. Věty jako „slyšíte mě?“, „my tě nevidíme“ nebo „nemáš zapnutý mikrofon“ jsou slyšet až nepříjemně často a vznikají z toho leckdy úsměvné situace…

Všechny naše chráněné dílny (keramická, textilní, nábytková a dřevodílna) rozjely díky covidu naplno prodej svých výrobků přes facebook a webové stránky. Výrobky zasílají poštou nebo si je můžete po předchozí domluvě vyzvednout přímo v okénku (každý den mezi 8 – 16 hodinou). V restauraci Klobouk a čajovně dál vydávají své lahodné pokrmy přes výdejová okénka a s velkou nadějí vyhlížejí ty dvě kouzelná slova „můžete otevřít“.

Hodnotu naděje si letos připomínáme v celé Diakonii. Všichni vnímáme, že naději v těchto dnech potřebujeme všichni, napříč celou společností... Přejeme Vám, ať nacházíte střípky štěstí v obyčejných věcech a dnech a také naději… ta ať se Vás drží zuby nehty!

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích