Naše milionová dražba

Milion a 150 korun, byla konečná částka, která zazněla v závěru našeho  23. společenského večera. To bylo obrovské  překvapení. Já vím, říkáme to vždycky, že výsledek aukce jsme nečekali, ale tohle nám určitě věříte. Z dražby jsme získali 750 000 Kč, a když zástupce Města Litoměřice, Ing. Pavel Grund, předal šek na 250 000 Kč, dostali jsme se na onu závratnou částku. Upřímně, bylo nám jí třeba. Celý rok, ať jsme počítali, jak jsme chtěli, s výší dotací to byla bída. Nakonec to přeci jen nějak vyšlo, a tak část peněz z aukce můžeme investovat do rekonstrukce pro zamýšlené nové prostory  chráněných dílen a bydlení klientů Diakonie.

O tom, v jaké atmosféře aukce a vůbec celý večer probíhal, si můžete udělat představu z fotografií. Chantal opět se svým nadšením, zapálením pro věc, srdečností a bezprostředností vtáhla do dražby přes 30 dražitelů.

Kromě nadšené moderátorky večera je potřeba mít i díla, o která budou chtít dražitelé bojovat. I letos bylo z čeho vybírat, znalci umění se rozhodovali například mezi díly Tomáš Císařovského, Davida Vávry, Karla Richtera, Kamily Ženaté a dalších. Výběr nebyl vůbec jednoduchý.

Ti, kteří chtějí mít doma něco opravdu originálního, co nikdo jiný nemá, mohli vydražit třeba žížalí čaj nebo  plastovou sochu v životní velikosti. Samozřejmě také keramické a textilní výrobky z našich dílen.

A na závěr, jako vždy, byla odměna pro dražitele. Bohatý raut z restaurace Klobouk. Slané, sladké, masové i pro vegetariány, pastva pro oči i potěšení pro mlsné jazýčky.

Děkujeme všem, kteří přispěli k milionovému výsledku. Děkujeme za vaši důvěru, stálost vaší přízně a za to, že se díky vám daří propojovat lidi, kteří chtějí pomoci, s těmi, kteří pomoc opravdu potřebují. Každý rok znovu a znovu si během večera uvědomujeme, kolik lidí je ochotných pomáhat. Že to s námi není tak špatné, že sounáležitost a soucítění ze společnosti nezmizely. A tento zážitek je k nezaplacení. Ještě jednou děkujeme.

 

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích