Víkend na Pardubicku

Jako rozloučení s létem jsme se i letos vydali s partou Centra denních služeb na zářijový víkend do našeho oblíbeného pardubického kraje.

Zázemím nám byla chalupa ve Vysokém Chvojně. Zde bylo příjemné mj. navštívit zámeckou restauraci, kde si může každý návštěvník ulovit vlastního pstruha a nechat si ho připravit k večeři. Odtud byl nádherný výhled na výběh daňků a jelenů.

V Litomyšli nás zaujala výstava sochaře Olbrama Zoubka. V zámeckém sklepení se zde nachází dílo s názvem „Srdce pro Václava Havla“ s mnoha odkazy od lidí uctívající jeho památku.

Dále jsme namířili do Vysokého Mýta do muzea karosářství. Po zodpovězení několika otázek o výrobě aut jsme si na interaktivních obrazovkách sestavili každý svůj prototyp auta a získali certifikát.

Pak už byl čas přejet do krytého bazénu. Ten nás překvapil bylinnou saunou a ledovou místností – všude kolem nás sníh a led.

Cesta zpět domů je dlouhá, a tak jsme si jí v neděli zpříjemnili krásným výletem do Dětenic a obědem ve staročeské krčmě. Poté jsme navštívili zámek s prohlídkou. Nakonec jsme se nejvíc pobavili výkladem o pivovaru, ke kterému patřila i ochutnávka piva. Loutky v životní velikosti zde ožívaly a zábavnou formou nás informovaly o dění kolem právě zmíněného pivovaru.

Zcela vyčerpáni, ale naplněni novými zážitky, se vracíme ve večerních hodinách domů do každodenní nudy… Tak zase někdy!

Ivona Kozlová - dobrovolnice

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích