Zaměřeno na přírodu aneb víkend v Opárenském údolí

Díky projektu "Příroda jsme i my!“ podpořeného z prostředků Fondu Hennlich administrovaného Ústeckou komunitní nadací jsme si mohli užít již druhý víkend v přírodě. A jak ho ohodnotila naše parta?

Celá skupina byla skvělá. Naučili jsme se, jak se zpracovává ovčí vlna. Vyzkoušeli jsme si, jak se pracuje na kolovrátku. Dozvěděli jsme se něco o souhvězdí, a co má obsahovat Krabička poslední záchrany (KPZ). Abychom se víc přiblížili k přírodě, vymysleli jsme si zvířecí přezdívku - nám danou na míru a tím se o těchto zvířatech něco naučili: Ivona Kozlová (racek chechtavý), Denisa Prahová (pěnkava), Nikola Nováková (poštolka).

Po výborném obědě jsme se vydali na výlet za zvířaty do Černodolského mlýna. Dále jsme pokračovali v túře na zříceninu Opárenského hradu. Cesta byla náročnější, ale radost z výšlapu o to větší. I když bylo počasí tropické, v Opárně bylo díky lesům příjemně. Jsme moc rádi, že jsme mohli toto místo navštívit. Prostředí se nám moc líbilo a rádi bychom se ještě někdy vrátili.

Druhý den ráno jsme se vydali na poznávací procházku do Malých Žernosek.

A co se účastníkům líbilo nejvíc?

Jirka Š.  (střevlík): Z dnešního dne se mi nejvíc líbil kopec na zříceninu v Opárně a jsem rád, že jsem se mohl něco nového naučit.

Ivonka K. (potápka): Jsem moc ráda, že jsem vyšplhala na kopec i přes malé překážky.

Kristýnka H. (šídlo): Naprosto nadšená z celého dne.

Dalibor  P. (cvrček): Nejlepší byl výšlap na zříceninu.

Michal P.  (chroust): Nejvíc se mi líbilo, že jsem se naučil něco o kolovrátku.

Martin K.  (beruška): Strašně se mi tady líbí a výborně tu vaří.

Martinka Ř.  (otakárek): Moc děkuji všem. Jsem ráda, že jsem si mohla dát ve mlýně kafčo a moc děkuji Ivče, že mě nepustila, když jsme šli z kopce.

Přejeme Vám krásné léto.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích