Zlato pro Diakonii

Dvě zlaté, jednu bronzovou a navíc pohár pro nejlepšího cyklistu vybojovali borci litoměřické Diakonie na mistrovství republiky, které se konalo od 12. do 13. června v Račicích.

Diakonii letos reprezentovali tři závodníci  – Václav Hanzel, Vlastimil Círus a Petr Švejda. Všichni podali fantastické výkony na hranici svých možností a leckdy i za ní.

Závody byly dvoudenní, po úterním silničním závodě na 30km následovala středeční časovka na 5km. V silničním závodě nasadil Václav Hanzel od samého začátku vražedné tempo, které mu vydrželo až do cíle, a bylo z toho bezkonkurenční zlato! Na stupně vítězů se vešel bojovným výkonem i Vlastimil Círus. Smůlu měl Petr Švejda, který v předposledním okruhu píchl, a musel ze závodu odstoupit. Ve středeční časovce potvrdil vynikající formu Václav Hanzel a díky další zlaté medaili si odnesl i pohár pro celkového vítěze. Vlastimil Círus pak ještě přidal výborné páté místo.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci Diakonie a Václavovi, který se s naší službou v červnu rozloučil, přejeme hodně štěstí a úspěchů – a nejenom těch sportovních!

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích