Odkaz ze závěti

Pomáháte za života? Pomáhejte i po něm. Je to přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svoji rodinu a své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit činnost naší nebo jiné Vámi vybrané dobročinné organizace.

PROČ SEPSAT ZÁVĚŤ?

Existuje mnoho dobrých důvodů...

  • předejdete případným sporům ve své rodině
  • ulehčíte rozhodování svým blízkým
  • uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele
  • jednoduše uděláte ve věcech svého dědictví jasno
  • i třeba malý dar dobročinné organizaci Vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle Vás nejvíce potřeba. Zvláště tehdy, pokud  nemáte nikoho, komu byste majetek odkázali. V tom případě by zůstal Váš majetek státu. Takto mu ročně připadne kolem 250 mil. Kč.


JAK SPRÁVNĚ SEPSAT ZÁVĚŤ?

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, je vždycky dobré poradit se s notářem. Zde najdete potřebné informace, na základě kterých se budete schopni rozhodnout, jak nejjednodušeji touto formou darovat na dobrou věc.

Pomocí dědické smlouvy můžete již za života věnovat celý svůj majetek nebo jen jeho část člověku nebo organizaci, se kterou smlouvu uzavřete. Můžete také nařídit svému dědicovi, aby z dědictví někomu peníze nebo určitou věc dal. Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se s organizací, které chcete něco věnovat.

Více informací najdete v této brožuře, nebo na webu www.zavetpomaha.cz

Pokud se rozhodnete podpořit právě naši organizaci - Diakonii v Litoměřicích, nebojte se nás kontaktovat. Poradíme Vám, jak dále postupovat. Váš dar přijmeme s velkým vděkem. I malá pomoc může mít velký smysl.

Kontaktní osoba:

Vendula Poštová
postova@diakonieltm.cz
+420 734 369 460

 

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích