24. aukce Diakonie - Nové začátky

3. prosince 2018

Letošní 24. ročník Společenského večera s aukcí vynesl Diakonii v Litoměřicích celkem 810 800 korun. Nejdražší originální kousek, tradiční  vyřezávaný betlém od pracovníka Diakonie Svatopluka Pelcla,  byl tento rok vydražen za 70 000 korun.

24. aukce Diakonie - Nové začátky
3. prosince 2018 - 24. aukce Diakonie - Nové začátky

Dražba uměleckých děl od renomovaných výtvarníků a výrobků zaměstnanců chráněných dílen, klientů a přátel Diakonie je tradiční podzimní akce na pomoc Diakonii. 

Letošní, v pořadí již 24. aukce, proběhla 16. listopadu na litoměřickém hradě. Hostem večera byla Chantal Poullain, která zpívala své šansony a samozřejmě dražila. 

V aukci se vydražilo celkem 45 exponátů. Druhý nejdražší exponát byla dražební souprava ak. arch. Víta Cimbury, se kterou Chantal Poullain odklepávala příhozy.

Kromě uměleckých děl obrazů například od ak. mal. Kamily Ženaté, Jana Merty, fotografií  Jindřicha Štreita, a Marka Tihelky, k úspěchu aukce přispěly i výrobky od zaměstnanců a klientů Diakonie. Na 17 000 se vyšplhaly  velké keramické květináče, zájem byl i o šitou soupravu polštářů a ubrusů z textilní dílny, koš plný sušenek a hmyzí domek z dílny v Terezíně.

Celý výtěžek aukce putuje na rekonstrukci domu, který Diakonie získala od Města bezúplatným převodem a bude v něm kromě chráněných dílen také chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením.

 „Mám velkou radost, že se aukce už 24 let setkává s takovým úspěchem. Výsledek – 810 800 korun je pro nás skvělá zpráva, děkujeme!,” říká Irena Opočenská ředitelka Diakonie.

Společenský večer ukončil raut, který připravila restaurace Klobouk v Terezíně. Akce se konala s podporou Nadace Život umělce (pěvecké vystoupení Chantal Poullain).

  • Celá tisková zpráva ke stažení ZDE.
  • Podívejte se na prezentaci, kde se můžete podívat na fotky před a po v domu v Kamýcké ulici. 
  • Přečtěte si článek o benefiční aukci v Litoměřickém deníku, která se konala 16.11.2018 na litoměřickém hradě.

 

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích