Adventní setkání s dobrovolníky

2. prosince 2019

Koncem listopadu proběhlo milé setkání s našimi dobrovolníky. V přátelském duchu jsme zhodnotili spolupráci za letošní rok a inspirovali se do roku následujícího….

Jsme moc rádi, že máme v Diakonii tolik dobrých lidí, kteří dávají svůj čas a energii ve prospěch druhých, potřebných – leckdy i v těžkých životních situacích.

Adventní setkání s dobrovolníky
2. prosince 2019 - Adventní setkání s dobrovolníky

Dobrovolníci pomáhají inspirovat či vyplňovat volný čas klientů našich služeb, pořádají pro Diakonii výlety, stěhují, malují, doučují, fotí, povídají si, jsou k ruce při pořádání plesů či tvoření děl na aukci,... Pomáhají organizaci zviditelnit a u klientů podporovat samostatnost či rozvíjet jejich dovednosti a všeobecný rozhled. Díky nim vznikají nová kamarádství, učí klienty toleranci a trpělivosti. Vyplňují mezery, kde činnosti pracovníků nestačí, kde chybí kamarádi, přátelé.

V litoměřické Diakonii v současné době působí 16 dobrovolníků. Někteří jednorázově, jiní pravidelně jednou či dvakrát týdně. Každý je důležitý, každý má co nabídnout, každý má zde své místo. I ta zdánlivě nevýznamná věc může klienta posunout a po malých krocích ho naučit samostatnosti, podpořit jej a rozvíjet.

Velmi si činnosti našich dobrovolníků vážíme. Děkujeme všem za spolupráci.

Monika Marková

Více o dobrovolnické činnosti v litoměřické Diakonii se můžete dočíst na https://www.diakonieltm.cz/dobrovolnictvi/.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích