Pečovatelka roku 2021 pracuje v Domově pro matky s dětmi

27. ledna 2022

Titul Pečovatelka roku 2021 v kategorii sociální pracovník získala Mgr. Lenka Vašutová, pracovnice Domova pro matky s dětmi.

Slavnostní předání ocenění 9. ročníku Národní ceny sociálních služeb Pečovatel/ka roku proběhlo po roční přestávce v úterý 25. ledna. Anketu každoročně pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb jako poděkování mimořádným pracovníkům v sociálních službách.

 
27. ledna 2022 - Pečovatelka roku 2021 pracuje v Domově pro matky s dětmi

Přečtěte si nominaci Lenky Vašutové: Lenka zvládá s nadhledem svou multifunkční pracovní pozici: sociální pracovník – pedagog – zástupce vedoucí - lektor. Jako sociální pracovník vede klientky domova ke změně jejich osobní situace. Dokáže využít své dovednosti a navázat s klientkou blízký funkční vztah. Pracuje s dětmi, získává jejich důvěru a ta pak pomáhá k důvěře u klientek při odkrývání „kostlivců ve skříni“ z jejich soukromých životů. Zkoumá do hloubky příběhy matek samoživitelek a snaží se rozplést nebo alespoň povolit utažený uzel problémů, který je do domova přivedl. Ke své práci používá i techniku scénotestu, kdy si matka nebo i děti staví svou životní divadelní scénu. Teprve na ní často pochopí, proč a co se jim vlastně stalo a to beze slov. Pokud je v domově těhotná maminka dokáže ji provést těhotenstvím a je často jediná, která za ní do porodnice přijde na návštěvu. 

Přehled oceněných:

Vítězka kategorie ambulantních služeb: Daniela Kotalová, Slezská Diakonie Nový Jičín
Vítězka kategorie terénních služeb: Alena Stinková, Městské centrum komplexní péče Benátky nad Jizerou
Vítězka kategorie pobytových služeb: Ludmila Boháčová, Sociální služby města Žďár nad Sázavou
Vítězka kategorie Sociální pracovník: Lenka Vašutová, Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích
Vítězka kategorie Cena veřejnosti: Tinková Hana, Sociální služby Uherský Brod

Vítěz kategorie Manažer roku: Věra Kosinová, DANETA v Pardubicích

Všem oceněným moc gratulujeme!

Fotografie: Diakonie ČCE

Více informací k ocenění Pečovatelka roku najdete zde.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích