Rekordní výtěžek 25. benefiční aukce překonal milión!

7. listopadu 2019

Náš jubilejní 25. společenský večer s benefiční aukcí překonal veškerá očekávání. Díky obrovskému zájmu hostů jsme získali rekordní výtěžek 1 186 933 korun. Tato částka bude využita na spolufinancování rekonstrukce objektu v Kamýcké ulici, kde vznikne chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením.

Rekordní výtěžek 25. benefiční aukce překonal milión!
7. listopadu 2019 - Rekordní výtěžek 25. benefiční aukce překonal milión!

Večerem,  který se konal 7. listopadu na litoměřickém hradě, již tradičně provázela okouzlující herečka a zpěvačka Chantal Poullain. Letos si na pomoc přizvala herce a dramatika Antonína Procházku. I díky této skvěle se doplňující dvojici bylo vydraženo všech 48 dražebních položek za nádherné částky. Kromě uměleckých děl například od ak. mal. Aleše Krejči, MgA. Jany Budíkové, prof. ak. arch. Jiřího Pelcla, prof. Jindřicha Štreita tu byly i dary od místních tvůrců a přátel – například fotografie Miroslava Zimmera, sýry z držovické kozí farmy a v souvislosti s letošním výročím Sametové revoluce busta Václava Havla, kterou věnovala sochařka Alžběta Kumstátová. Nechyběly ani výrobky klientů a zaměstnanců Diakonie – mimo jiné pítko pro ptáčky z keramických dílen, adventní kalendář od dobrovolníků nebo vánoční kolekce z březových větví Centra denních služeb. Nejdražší položkou se stal vyřezávaný betlém Svatopluka Pelcla, který se vydražil za neuvěřitelných 115 000 korun.

K celkovému výtěžku přispěl i Deutschklub částkou 35 000 Kč a nadace Archa Chantal částkou 50 000 Kč.

Během celého večera si hosté mohli dát výbornou kávu u stánku Fér Kafe, který celý výtěžek prodeje věnoval na podporu klientů v litoměřickém středisku. V závěru večera si hosté mohli pochutnat na vynikajícím rautu, který připravila restaurace Klobouk v Terezíně.

Děkujeme!!!

Tuto akci podpořila Nadace Život Umělce (pěvecké vystoupení Chantal Poullain) a OSA.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

V týdeníku 5+2 vyšel 1.11. rozhovor s ředitelkou Irenou Opočenskou o našich benefičních aukcích.

Více informací o našich společenských večerech s aukcí najdete ZDE

Foto: Tereza Pelánová Červená

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích