Třídenní výlet do Sobotky

28. července 2016

Mlýn Doroty Máchalové z pohádky Čerty nejsou žerty, stříkačka Máňa z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny nebo škola, ve které vyučoval Jára Cimrman. To jsou jen některé ze zajímavostí, po jejichž stopách jsme se vydali během červnového výletu do Sobotky.

Třídenní výlet do Sobotky
28. července 2016 - Třídenní výlet do Sobotky

Zážitků, co se nám vešlo do třech společných dní, kdy jsme bydleli v chatičkách pod loveckým zámečkem Humprechtem, bylo hodně. Jako třeba, když Martin svým šarmem okouzlil půvabnou průvodkyni na Humprechtu, když Markéta vlastním tělem bránila naše řízky před nevychovaným kozlem Honzou, když nás David rozchechtával v údolí Plakánek anebo když nám mamut převlečený za bílou paní ukázal cestu k pokladu…

Zážitkem bylo ale už i to, když člověk sledoval, jak si dokáží naši klienti poradit s neobvyklými situacemi, na které v bezpečí naší „půdy“ v Centru denních služeb obvykle nenarazí. Od povlékání postele, po mnohočetné přestupy na cestě vlakem tam i zpět. Dokonce zvládli i konverzaci o politice s nerudným dědkem.

Tři dny ale byly tak akorát, některým už se začínalo i stýskat. A tak přestože se nikdo nezranil, většina klientů se po skončení výletu vítala s rodiči jako po návratu z ukrutné bitvy. A přestože to byly vydařené prázdniny, jako po bitvě si připadali i zaměstnanci.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích