Výlet na Pražský hrad

9. října 2017

Protože v Chráněném bydlení jsme duše zcestovalé, prahnoucí po poznání, napadlo nás zpestřit si letošní dobrovolnický projekt, tentokráte zaměřený na historii, ale i současnost našeho okolí, exkurzí na místa nejvyšší – Pražský hrad. A protože trocha adrenalinu k správnému výletu patří, rozhodli jsme se jet veřejnou dopravou.

V duchu „máme rádi výzvy“ jsme s vozíkem, berlemi a ztuhlými kostmi překonali shody nádražní, pak ty do vlaků, tramvají a Hradu samotného.  Odměnou nám byl příjemný výlet za hranice okresu a odnesli jsme si z něj plno nových informací – o našich prezidentech, o historii hradu, tajných komnatách, významných místnostech a památečních předmětech našich nejvyšších státníků, hradní knihovně a hradní stráži.

Nové informace jsme také pochytili v oblasti dopravy a cestování. Například, jak si správně koupit jízdenku na slevovou kartu a nemuset vystoupit z rozjetého rychlíku. Za našeho člena výpravy jsme se rvali jako jeden muž, ale pouze do té doby, než se znovu objevila paní průvodčí a dovysvětlila nám, jak to vlastně tedy je. Paní průvodčí, děkujeme! :-)

I přes to, že celodenní výlet byl náročnější, nikdo neodpadl uprostřed boje. Naopak, máme natrénováno na příště. Všem zúčastněním děkujeme za kladné zhodnocení výpravy a za výdrž! Vážíme si toho!

M.Marková

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích