Výstava fotografií: Náš příběh - 25 let Diakonie

2. března 2017

Náš jubilejní rok jsme zahájili výstavou ve vestibulu Městské nemocnice v Litoměřicích. Vernisáž se konala 28. února za přítomnosti starosty Města a vedení nemocnice i hojného počtu klientů, zaměstnanců a přátel Diakonie. Úvodní slovo přednesl Zdeněk Bárta, farář, bývalý senátor, ale zejména zakladatel a neúnavný podporovatel litoměřické Diakonie.

Výstava fotografií: Náš příběh - 25 let Diakonie
2. března 2017 - Výstava fotografií: Náš příběh - 25 let Diakonie

Černobílé fotografie dokumentují naše různorodé aktivity, a tak jsme u nich rádi vzpomínali – klienti i zaměstnanci – při jaké příležitosti vznikly. Autory snímků jsou nejen zaměstnanci Diakonie, ale také Dagmar Hochová – již zesnulá přední česká fotografka, která se zabývala reportážní a dokumentární fotografií. Proslula svými snímky, které zachycují životní okamžiky malých a přehlížených, jeptišek, dětí, starých lidí... Fotografie v prostředí Diakonie pořídila v roce 1999.  

Výstava potrvá až do 28. dubna 2017. Je první z řady akcí pro veřejnost u příležitosti našeho jubilea. Rok 25. výročí vyvrcholí 4. května jarní veselicí pro veřejnost v atriu za Domem kultury.

Podívejte se na video, které natočila Regionální televize

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích