Návštěva aktivních záloh Armády České republiky

V březnu k nám do Centra denních služeb přijela velmi milá návštěva por. Daniel Kubík z AZ Pěší roty KVV Ústí nad Labem a čet. Jan Krajník z AZ Odboru biologické ochrany Těchonín, agentury vojenského zdravotnictví.

Oba dva se nám přišli představit a vysvětlit, jaký je jejich úkol v Armádě České republiky. Během prezentace jsme viděli jak praktické záležitosti, tak ale i to, jaké používají zbraně. Měli jsme možnost potěžkat si a prohlédnout samopal. Vyzkoušet si ochranou helmu, helmu do tanku, plynovou masku, taktickou vestu, vysílačku, …

Viděli jsme fotky ze specializovaného zdravotnického zařízení Armády České republiky, které slouží ke komplexnímu zabezpečení biologické ochrany AČR, kde se v případě potřeby pacienti ošetřují ve speciálních skafandrech kvůli vysoce nakažlivým a smrtelným chorobám.

Dále jsme viděli video, kde AZ nacvičují případný útok / obranu proti napadení nepřítelem a následnou spolupráci s dalšími záchrannými složkami, jako jsou hasiči, policie, záchranná lékařská služba.

Díky této prezentaci jsme si uvědomili, jak je jejich dobrovolná služba v AČR důležitá. Máme velikou radost, že jsme navázali milou spolupráci. Těšíme se na příští rok a další setkání.

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích