Chráněné bydlení oslavilo 10 let

V letošním roce naše Chráněné bydlení v Terezíně oslavilo 10 let! Připomenout jsme si je chtěli společným setkáním těch, kteří nějakou část svého osobního či pracovního života s touto službou spojili, nebo které zajímá, jak Chráněné bydlení Terezín vypadá a funguje. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat, zavzpomínat, užít si workshop drátkování, pojíst, popít a poslechnout si muziku.

Pokud bychom se ohlíželi, co všechno se do těch 10ti let vešlo, tak výčet není malý. Je to nespočet výletů, kulturních a společenských akcí, sportovních turnajů, společných dovolených, narozeninových oslav. Zažili jsme povodně, následné opravy a odstraňování vlhkosti v domě, aby uživatelé mohli opět pohodlně bydlet ve svých domovech.  Na jedné z benefičních aukcí se podařilo vybrat finance na nová okna a tak jsme se pustili do výměny, která už byla potřeba.  Společně s uživateli zvelebujeme prostory vnitrobloku a pavlače, abychom mezi zdmi měli i zeleň a mohli jsme si vypěstovat bylinky a zeleninu k užitku.

Kratší nebo delší dobu zde bydlelo 39 uživatelů a přes 50 uživatelů si prošlo zkušebním pobytem, aby mělo možnost si Chráněné bydlení vyzkoušet. Někteří využili podpory, kterou jim pracovníci Chráněného bydlení poskytovali a rozvinuli své schopnosti a dovednosti natolik, že dnes žijí samostatně. A to nás těší ze všeho nejvíce. Náš cíl od samého začátku je poskytovat zázemí a podporu tak, aby uživatelé žili co nejvíce samostatně, podle svých možností a představ.

Autor fotografií: Tereza Pelánová

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích