Pochod Praha - Prčice

Parta z Chráněného bydlení a Podpory samostatného bydlení se dne 19. 5. 2018 rozhodla vyrazit na tradiční pochod Praha – Prčice. Protože to byla výprava tohoto druhu první a nevěděli jsme, kolik budeme mít sil, rozhodli jsme se překonat trasu kratší - 13ti kilometrovou.

Cesta na start byla komplikovaná, ale ani brzké ranní vstávání nás neodradilo. V 6:04 hodin už jsme se všichni včetně Bertíka na vodítku sešli v rychlíku na Prahu. Ani narvané vlaky a autobusy nezkazily naše nadšení a výprava po několika náročných přestupech úspěšně dorazila do Miličína, kde byl start naší trasy. Zde jsme dostali mapy a nedočkavě vyrazili směr Prčice. Nikdo neskuhral, nezkolaboval ani se neztratil a to ani v místech, kde se naše trasa křížila s jinými.

Po necelých 7 km nás čekala první kontrola, kde jsme dostali razítko do mapy. Abychom udrželi veselou mysl a zdravou morálku, využili jsme zázemí v místní hospůdce. Vzhledem k horku a nastupující únavě nám osvěžení přišlo více než vhod. Poté jsme se vydali na druhou část trasy, na jejímž konci byl každý odměněn cílovým razítkem, horalkou a hlavně botičkou.  Snad nebude jediná a za rok k ní přidáme další!

Příště bychom rádi zkusili pokořit trasu delší, držte nám palce! A klidně se přidejte!

Děkujeme všem účastníkům. Byli jste super! 

 

Chci podpořit Diakonii v Litoměřicích